Separate applications and circumstances

Відокремлені додатки та обставини

Відокремлені додатки

Відокремлюються додатки із словами крім, окрім, опріч, особливо, замість, за ви-нятком, у тому числі: За винятком баби Оришки, малий Чіпка нікого не любив (Панас Мирний).

Додаток, виражений іменником із приймен-ником замість, переважно не відокремлюється: В кутку під божницею замість стола стояла вузесенька примостка на чотирьох патлах, убитих в землю (Панас Мирний).

Це буває у випадках, коли додаток з цим прийменником не означає предмет вибору серед інших, а вжитий у значенні заміщення чогось іншого (Замість відповіді мати голосно сміється). У таких випадках прийменник замість можна замінити прийменником за (Іду в подо-рож замість брата) або й весь додаток замінити конструкцією з часткою не (Замість квітів біля школи посадили декоративні кущі. – Не квіти посадили біля школи, а декоративні кущі).

Однак якщо такий додаток виражений нео-значеною формою дієслова, він завжди відокремлюється: Дорогу до кращих результатів запиняє нам та ж сама темнота молдуван, бо, замість помагати нам у боротьбі, вони шкодять їй, причиняються до розповсюдження філоксери (М. Коцюбинський). Замість робитися майстрами часу, ми стали його бранцями (О. Забужко). Цей додаток співвідносний із підрядним реченням, яке починається спо-лучником замість того щоб.

Відокремлюються додатки, які вводяться прийменником щодо разом із часткою то: Щодо моєї роботи, то краще не питай. Я нічого не роблю, і це мене гризе немало (М. Коцюбинський). Але якщо частки то немає, то такі додатки не відокремлюються: Щодо цього погляди Антоновича цілком збіглися з поглядами комбата (О. Гончар).

Відокремлюються обставини обставини

Не відокремлюються обставини

Записи створено 216

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.