Відокремлене означення. Відокремлена прикладка

Другорядні члени речення, які для підсилення їхньої смислової ролі виділяються в усному мовленні інтонацією й паузами, а на письмі – відповідними розділовими знаками, називаютьвідокремленими: На відстані метра від мене на вікні сиділо галченя, майже доросле.

Відокремленими можуть бути лише другорядні члени речення!

Означення відокремлюються

Означення не відокремлюються

Відокремлюються прикладки

Запам’ятай:

  • Відокремлені прикладки можуть при-єднуватись до пояснювальних членів речення словами або, тобто, як-от, а саме, особливо, навіть, наприклад, на ім’я, родом, за походженням та ін. (після слів як‐от, а саме ставиться двокра-пка: Надра України багаті на корисні копалини, як‐от: залізну та марганцеву руду, кольорові метали та нерудні копа-лини, а саме: вапняки, доломіти, сіль, фосфорити, каолін тощо.)
  • Прикладка із сполучником як виділяється комами, якщо вона має відтінок причини: Молодому в’єтнамцю, як постійному мешканцю півдня, дуже дошкуляла північна зима (З газети).
  • Коли ж прикладка із сполучником як показує, в ролі кого або чого виступає предмет (особа), який уточнюється при-кладкою, то така прикладка не виді-ляється (як = є): Ліс як сировина і як будівельний матеріал використовується для деревообробної, хімічної і паперової промисловості (З підручника).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *