Революція гідності

Революція Гідності її причини та передумови

Революція гідності проходила з 21 листопада 2013р. – 22 лютого 2014р.

Євромайдан, Єврореволюція, революція Гідності – усі ці терміни сьогодні стали невід‘ємною складовою в історії побудови української державності. Тіньова економіка, зростання корупції та хабарництва, безвідповідальність влади та її авторитарний характер, навмисне знищення армії практично зруйнували потенціал країни. Україна перебувала у стані постійної кризи у всіх сферах життя. Помаранчева революція 2004р. мала стати рушійною силою до змін, люди вірили, що буде усе по-новому. Проте очікування не справдилися, а навпаки, були розбиті у пух і прах. У 2010 р. до влади прийшла “банда олігархів”, яка вирігила знищити рештки справжнього українства та й ще за його рахунок наживатись.

Президент В. Янукович за час свого правління (2010-2014 рр.) встиг узурпувати конституцію 2004р. та зосередити у своїх руках усю повноту влади Адміністрації президента. В. Янукович та уряд на чолі з М. Азаровим вели активну проросійську зовнішню політику. Важливим етапам в історії незалежної України мав стати Вільнюський саміт східного партнерства 28-29 листопада 2013р. Але незадовго до цього була зроблена неочікувана для всіх заява: Кабінет Міністрів України вирішив призупинити процес підготування до укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Такий хід подій аж ніяк не влаштовував українців, які покладали великі надії на співробітництво України із ЄС, а тому зроблена заява стала тим каталізатором, який призвів до перших актів протесту.

Революція Гідності. Початок подій на Майдані Незалежності

Епіцентром подій став Київ-Майдан Незалежності, студенти та громадські активісти почали влаштовувати зібрання на підтримку євроінтеграції. В ніч з 30 листопада – на 1 грудня 2013р. стався силовий розгін демонстрантів. На наступний день на вулиці Києва вже вийшли тисячі їхніх прибічників. 8 грудня 2013р. відбувся ”Марш мільйонів” Майдан незалежності став центральним місцем, люди не розходилися, одночасно мітинги на підтримку євроінтеграції відбувалися по всій країні. Трагічно завершилася “мирна хода” до Верховної Ради України 18 лютого 2014р. – проти демонстрантів бійці спецпідрозділу “Беркут” застосували спецзасоби. Міністерство внутрішніх справ спільно з Службою безпеки України оприлюднили заяву, у якій відомствами висувалася вимога до мітингарів: до 18 години припинити протистояння, інакше силовики обіцяли “навести порядок всіма засобами, передбаченими законом”. Крім того, у міліції повідомили про проведення антитерористичної операції на Майдані Незалежності. О 18 почався штурм внутрішніми військами барикади зі сторони Європейської площі з використанням БТР. Запеклі бої тривали всю ніч.

Вранці 20 лютого протестувальники у Києві перейшли у наступ. В той же час на дахах готелів “Козацького” та готелю “Україна” розташувались снайпери, що відкрили прицільний вогонь по протестувальниках на ураження. До 14-ї години число загиблих досягло 35 осіб, а о 17-й повідомлялося про 60 загиблих. Пізніше, всіх, хто героїчно загинув в ці дні назвуть – “Небесна сотня”. Становище у столиці країни було вкрай важким.

Завершення революції Гідності

Близько 17-ї години народні депутати почали збиратися у Верховній раді для обговорення ситуації у центрі Києва. О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову “Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України”. Цей правовий акт визнав, що дії силових структур були незаконними і постановив “Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України, Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству оборони України та підпорядкованим їм військовим та воєнізованим формуванням негайно припинити та не допускати надалі застосування сили. Заборонити використання будь-яких видів зброї та спеціальних засобів проти учасників акцій протесту”. Ця постанова поклала край триденному кровопролиттю. 22 лютого о 17 годині 11 хвилин Верховна Рада України 328-ма голосами народних депутатів підтримала Постанову про усунення Віктора Януковича з посади Президента України. Аргументуючи таке рішення самоусуненням Януковича від виконання свої обов’язків, та призначила позачергові вибори Президента України на 25 травня 2014р. Революція Гідності стала поворотною в історії України.

Записи створено 105

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі записи

Почніть набирати текст зверху та натисніть "Enter" для пошуку. Натисніть ESC для відміни.