Поле тяжіння

Поле тяжіння та все, що потрібно знати про це.

Гравітаційна взаємодія між тілами здійснюється за допомогою поля тяжіння (гравітаційного поля). Основна властивість поля тяжіння, яка відрізняє його від інших полів, полягає в тому, що на будь-яку матеріальну точку з масою m, яка перебуває в цьому полі, діє сила тяжіння F, пропорційна m:

Поле тяжіння
(1.56)

Вектор K, який входить у цю формулу, не залежить від m і називається напруженням поля тяжіння. Він чисельно дорівнює силі, яка діє з боку поля на матеріальну точку одиничної маси, й збігається з цією силою за напрямом. Вектор напруження є силовою характеристикою гравітаційного поля і в загальному випадку змінюється в разі переходу від однієї точки поля до іншої.

Поле називаються однорідним, якщо його напруження в усіх точках однакові, й центральним, якщо в усіх його точках вектори напруження спрямовані вздовж прямих. Які перетинаються в тій самій точці О, яка є нерухомою щодо будь-якої інерціальної системи відліку. Якщо початок координат поєднати з точкою О, а положення точок поля C(x, y, z) визначати за допомогою радіуса вектора r, який проведено з О, то для центрального поля тяжіння.

Поле тяжіння
(1.57)

де Kr = Kr (x, y, z) — проекція вектора G за напрямком радіуса — вектора r. Точку О називають центром сил.

Сподіваємося тема про “Поле тяжіння” була для вас корисною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *