Кінематика руху твердого тіла

У процесі вивчення руху твердого тіла розрізняють його поступальний і обертальний рухи. Поступальний рух твердого тіла — це такий його рух, за якого будь-яка уявна пряма, що проведена в тілі, залишається паралельною сама собі.

Обертанням абсолютно твердого тіла навколо нерухомої осі називається такий його рух, за якого всі точки тіла рухаються в площинах, перпендикулярних до нерухомої прямої, що називається віссю обертання тіла та описують кола, центри яких лежать на цій осі.

Довільний рух тіла можна представити як поєднання поступальних і обертальних рухів. Рух абсолютно твердого тіла, що закріплене в одній нерухомій точці, називається обертанням тіла навколо нерухомої точки — центру обертання.

Точки абсолютно твердого тіла, що лежать на різних відстанях від осі обертання, мають різні лінійні швидкості, оскільки за той самий час вони проходять кола різної довжини. Кутова швидкість ω , кутове прискорення ε , а також зв’язок між лінійними та кутовими величинами обертального руху твердого тіла визначають за формулами, отриманими для точкового тіла (1.16—1.27).

Сподіваємося тема “Кінематика руху твердого тіла” була вам корисною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *