Як запам’ятовувати великий обсяг інформації ?

Як запам’ятовувати великий обсяг інформації ? Мабуть, багато хто з нас хоча б раз ставив перед собою таке питання.

Реферати, твори, вірші, презентації, репліки, рецепти, формули й так далі, на сьогодні день звичайній людині потрібно пам’ятати більше, а ніж років так 50 назад. Кожен ми зустрічаємося з новою інформацією, але як все запам’ятати в такому потоці й не втратити розум ? Наш мозок може вмістити дуже багато інформації, і за все життя ми не дійдемо до межі. За допомогою деяких методик можливо запам’ятовувати великий обсяг інформації.

Зміна оточення

Великі тексти потрібно розділити на невеликі блоки й кожен окремий блок заучувати, в новому оточенні. Наприклад, першу половину тексту спробуйте вивчити у себе в кімнаті, а другу в коридорі чи на кухні(суть у змінні оточення). Зміна оточення допоможе вашому мозку відсортувати інформацію і в результаті ви зможете запам’ятати більше.

Розуміння матеріалу

Спробуйте дізнатись більше про те, що ви намагаєтесь запам’ятати. Тоді інформація закріпиться швидше і ви довше будете її пам’ятати. Якщо зробити це, то не потрібно буде вже вчити весь текст. Розуміння матеріалу допоможе вашому мозку добудувати речення і закінчити думку. Спробуйте переказати текст знайомим, чи навіть собі у дзеркалі. Під час цього переказу ваш мозок підбере спрощені формулювання для заплутаних понять.

Типи інформації

Є декілька видів інформації: зорова (через образи), тілесна (через відчуття), звукова. Знайдіть собі відповідний тип запам’ятовування великого обсягу інформації. Знайшовши більш відповідний вам тип сприйняття інформації, почніть використовувати його для всього що вам потрібно запам’ятати. Кінестетикам рекомендовано переписувати потрібну інформацію на папір. Аудіали все сприймають на слух, тому запишіть потрібну інформацію на диктофон і прослуховуйте її до того моменту як зможете запам’ятати. Візуалам потрібно бачити інформацію перед собою.

Правильне харчування

Не для кого не секрет, що ми те що ми їмо. Тому у формуванні здорового мозку і довгої пам’яті важливу роль грає їжа. Пропонуємо прочитати статтю яка вам в цьому допоможе “Продукти що покращують пам’ять

Сподіваємося IOsvita дала вам поняття як запам’ятовувати великий обсяг інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *