Електромагнітне поле

Згідно з міркувань Максвела, змінне магнітне поле завжди пов’язане з електричним полем, що його породжує; змінне електричне поле завжди пов’язано з магнітним, яке його породжує. Отже, електричні й магнітні поля нерозривно пов’язані одне з одним і утворюють єдине електромагнітне поле. Ці два взаємопов’язаних природних явища зумовлюють існування електромагнітних хвиль.

Електромагнітна хвиля є процесом поширення в просторі змін електромагнітного поля, яке може існувати незалежно від зарядів і струмів.

Поширення електромагнітного поля в просторі є послідовним ланцюгом перетворень електричного поля в магнітне й магнітного в електричне тощо.

Ці процеси протікають з охопленням усе нових і нових ділянок простору. В електромагнітній хвилі вектори E і H розміщені у взаємно перпендикулярних площинах і з вектором швидкості vr поширення електромагнітної хвилі утворюють правогвинтову систему (рис. 4.26).

Електромагнітне поле

Швидкість поширення електромагнітної хвилі можна визначити шляхом розв’язання рівняння Максвела, але це викликає деякі труднощі. Тому для визначення швидкості використовуємо рівняння Томсона й силу Лоренца:

Швидкість поширення електромагнітної хвилі, Електромагнітне поле
(4.61)(4.62)

Швидкість електромагнітної хвилі для вакууму дорівнює швидкості світла; у середовищі її визначають співвідношенням.

Швидкість електромагнітної хвилі для вакууму

Сподіваємося ви знайшли, те що шукали в темі Електромагнітне поле.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *